You are here
Home > UK-गतिबिधी > नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ जापानको १६ औँ अधिवेशन आउँदो मार्च महिनाको ११ तारिख हुने

नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ जापानको १६ औँ अधिवेशन आउँदो मार्च महिनाको ११ तारिख हुने

भएको छ ।

अधिवेशनले संस्थाको विधान संशोधन लगायत आगामी दुई वर्षे कार्यकालको लागि नेतृत्व चयन गर्ने महासंघका महासचिव हर्क गुरुङले जानकारी दिए। अधिवेशनलाई सफल पार्न संस्थाका अध्यक्ष पासाङ शेर्पाको संयोजकत्वमा सम्पूर्ण पदधिकारीहरु सदस्य रहने गरी एक मूल तयारी समिति गठन भएको छ।

अधिवेशन जापानका लागि पूर्व नेपाली राजदुत तथा जनजाति अग्रज नेता डा गणेश योङ्जन तामाङको प्रमुख अथित्यमा राजधानी टोकियो महानगरको गोतन्दामा हुने भएको छ ।

महासंघको संरचनालाई समय परिस्थिति अनुरुप थप एककृत तथा सामुहिक नेतृत्वलाई अझ मजबुद र सशक्तिकरण बनाउनका निम्ति अधिवेशनबाट विधानलाई संशोधन गर्ने जनाइएको छ ।

त्यसका लागि विधान संशोधन समितिको संयोजकमा संस्थाका सल्लाहकार तथा पूर्व प्रवक्त सुकुमान थिङ तामाङलाई चयन गर्दै सल्लाहकारद्वय डा दिनेश मानन्धर र शरद कुमार गौचन गरी तीन सदस्य समिति गठन गरेको छ । त्यसै गरी निर्वाचन मण्डलमा सल्लाहकार तथा पूर्व अध्यक्ष ओम गुरुङ र मनबहादुर पुन मगरलाई जिम्मेवारी दिइएको छ ।

जापानमा कृयाशिल १० वटा जातिय संस्थाहरुको छाता संगठन नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ, जापानले आफ्नो संगठन बिस्तारको क्रममा अध्यक्ष शेर्पाकै कार्यकालमा क्यूश्यू, किता कान्तो, सेन्दाई र कान्तो क्षेत्र गरी ४ वटा क्षेत्रहरुमा क्षेत्रिय समितिहरु गठन गरिसकेका छन् भने अन्य क्षेत्रहरुमा आगामी कार्यकालका नयां नेतृत्वले निरन्तरता दिने योजना रहेको उल्लेख गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस

Top